مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است
چرخ خیاطی

اجزا چرخ خیاطی

امتیاز کاربران :
2 / 10
از 2 کاربر

اجزا اصلی در چرخ خیاطی

چرخ خیاطی دارای انواع مختلف ؛ چرخ خیاطی سردوز ، چرخ خیاطی خانگی ، چرخ خیاطی صنعتی وغیره است. هر کدام از انواع چرخ خیاطی از بخش های مختلفی تشکیل شده اند. در این مقاله مهم ترین و کاربردی ترین اجزا چرخ خیاطی را برای شما شرح می دهیم. همانطور که می دانید اساس کار چرخ خیاطی ها ایجاد حلقه دوخت است که این حلقه به کمک  سوزن و قرقره ایجاد می شود. در چرخ خیاطی ها غالبا سوزن به سمت پایین حرکت می کند از دیسک فشار عبور می کند و با چرخش ماکو نخ را از قرقره گرفته به سمت بالا حرکت می کند و حلقه دوخت را ایجاد می کند.

اصلی ترین اجزا چرخ خیاطی عبارتند از:

  1. بخش اصلی یک چرخ خیاطی دقیقا مانند دوخت دستی، سوزن است. سوزن چرخ خیاطی دارای یک سوراخ در ناحیه پایین آن است که نخ از آن عبور می کند.
  2. قرقره در داخل بخش دیگری به نام ماکو قرار دارد. ماکو، قرقره را نگه می دارد و هماهنگ با سوزن آن را می چرخاند. و دوخت زیرین پارچه را ایجاد می کند.
  3. به منظور دوخت صحیح، نخ و پارچه باید هر دو به خوبی نگه داشته شوند برای این منظور از یک وسیله به نام دیسک فشار استفاده می شود. نخ از قرقره از طریق دیسک فشار به سمت سوزن هدایت می شود.
  4. پایه چرخ خیاطی، که پارچه را نگه می دارد و آن را به سمت جلو و یا عقب برای انجام دوخت هدایت می کند. پایه ها دارای انواع مختلف هستند و بسته به نوع دوخت مورد نظر می توان پایه را انتخاب کرد.
  5. در نهایت پدال، نیز جزیی از چرخ خیاطی است. پدال به منظور به چرخش درآوردن چرخ خیاطی توسط نیروی الکتریکی به کار برده می شود

اگر قصد خرید چرخ خیاطی را دارید، باید در هنگام خرید به این اجزا توجه نمایید. علاوه بر این شما می توانید قیمت چرخ خیاطی در انواع مختلف را در وب سایت در صفحه لیست قیمت چرخ خیاطی مشاهده نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()