مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است
چرخ خیاطی

چرخ خیاطی دستی Handy Stitch

امتیاز کاربران :
7 / 10
از 6 کاربر

علاوه بر انواع مختلف چرخ خیاطی شامل چرخ خیاطی سردوز ، چرخ خیاطی صنعتی ، چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی میان دوز نوع دیگر از چرخ خیاطی با نام چرخ خیاطی دستی نیز وجود دارد. Handy Stitch یک چرخ خیاطی دستی است. که توسط شرکت سینگر برای دوخت های کوچک و قسمت هایی که نیاز به حمل چرخ خیاطی برای دوخت داریم مثل دوخت پایین پرده و غیره طراحی شده است. در این مقاله راجع به این نوع چرخ خیاطی و اجزا سازنده آن و طرز کار چرخ خیاطی دستی بیشتر صحبت می کنیم. برای خرید چرخ خیاطی از این نوع با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که قیمت چرخ خیاطی از نوع دستی به مراتب کمتر از قیمت چرخ خیاطی الکتریکی است.

اجزا لازم قبل از شروع دوخت

قبل از شروع دوخت، کاربر باید مطمئن شود که همه تجهیزات لازم برای استفاده از این نوع چرخ خیاطی را در اختیار دارد. چرخ خیاطی دستی Handy Stitch دارای قرقره و چند نخ با رنگهای مختلف است اما کاربر به شخصه باید دارای اجزای اولیه دوخت باشد. این اجزا عبارتند از:

  1. نخ زن؛  که نخ را بیرون می کشد
  2. نخ؛ برای ایجاد ترکیب رنگ های زیبا
  3. قیچی؛ تکه کردن نخ و پارچه
  4. باطری؛ نیاز به 4 باطری قلمی

این وسایل همراه دستگاه ارائه نمی شود و نیاز است قبل از اقدام به دوخت تهیه شوند.

طرز استفاده از چرخ خیاطی دستی Handy Stitch

اولین قدم برای استفاده از این نوع چرخ خیاطی دستی جا گذاری باطری ها در محفظه پایین است. سپس خیاط باید قرقره را تنظیم و چرخ خیاطی را نخ کند.

  • تنظیم موقعیت قرقره

بر خلاف چرخ خیاطی معمولی، چرخ خیاطی Handy Stitch تنها با یک نخ میدوزد. برای تنظیم صحیح نخ، کاربر باید نگهدارنده قرقره را در قسمت کناری چرخ خیاطی قرار دهد.

  • نخ کردن چرخ خیاطی دستی Handy Stitch

طرز نخ کردن چرخ خیاطی Handy Stitch بسیار راحت است. در شکل زیر مراحل نخ کردن آن به صورت قدم به قدم نشان داده شده است.

threading

  • نحوه انجام دوخت

پس از نخ کردن چرخ خیاطی، خیاط باید پارچه را از قسمتی که می خواهد دوخت را شروع کند در محل دوخت قرار دهد. این چرخ خیاطی تنها از سمت چپ به راست می دوزد، و در جهت معکوس نمی دوزد. پارچه را با دست چپ نگه دارید، به آرامی کم به آن تنش وارد کنید، و چرخ خیاطی را روشن کنید، سوئیچ قدرت را در بالاترین نقطه قرار دهید. به همین راحتی دوخت انجام می شود.

  • تثبیت دوخت

پس از تکمیل دوخت، خیاط باید مطمئن شود که دوخت باز نمی شود. برای این منظور در چرخ خیاطی های معمولی معمولی، دوخت معکوس وجود دارد، اما چرخ خیاطی دستی متفاوت عمل می کند. خیاط باید چرخ دوار برای بالا بردن بازوی سوزن روشن کند. سپس صفحه دوخت را بلند کند و نخ را با استفاده از نخ زن ببرد. پس از آن، مجددا چرخ دوار روشن کند به این صورت دوخت یکبار دیگر انجام می شود. این کار باعث ایجاد یک حلقه نخ در پشت پارچه می شود. در انتها دوباره صفحه را بلند کرده و نخ را قطع کنید.

ارسال نظر

رحمان الکایی : برگه راهنمایی
6 5
سلام امیدوارم درکاهای خودموفق باشید من یه چرخ دستی خریدم نمیدانم چرانمیدوزد البته تصمیم داشتم چند چرخ برای اقوام بگیرم البته شاید بلدنیستم درست استفاده کنم شما یک برگه بعنوان راهنمایی هم به چرخ خیاطی اضافه کنید اگر مثلا دوهزارتومن یاکمتر هم باشد برای خریدارمهم نیست من نمیدانم که ایاچرخ های دیگررابخرم یانه چون توی اولین چرخ موندم
مدیریت : پاسخ
4 2
با سلام دوست عزیز. عزیز چرخ خیاطی ها معمولا با دفترچه راهنما به فروش می رسند. علاوه بر این در صورت برخورد با مشکل در هنگام کار با چرخ ، می توانید با کارشناسان ما در فروشگاه چرخ خیاطی تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.
الهه : پاسخ
5 3
منم خوشم اومد دوست دارم بخرم
مدیریت : چرخ خیاطی
4 1
برای انجام دوخت های کوچک این نوع چرخ خیاطی بسیار مناسب است.
آریا : چرم دوزی
2 2
ازاین مدل چرخ خیاطی آیا میشود درکار چرم دوزی هم استفاده شود.یعنی میتونه چرم رو راحت وتمیز بدوزه؟؟؟؟
مدیریت : پاسخ
2 2
با سلام. خیر دوست عزیز از این نوع چرخ خیاطی معمولا برای دوخت های ساده که نیاز به حساسیت کمتری دارند استفاده می شود. زیرا این نوع چرخ خیاطی به صورت دستی است و دارای سرعت نسبتا پایینی در دوخت است. در حالی که برای دوخت چرم شما نیاز به چرخ خیاطی صنعتی دارید تا بتوانید به صورت مرتب و بدون آسیب رسیدن به پارچه دوخت را انجام دهید.
هلن صادقی : اشکال دردوخت
8 4
من این چرخ راخریدم وبا استفاده از راهنماییهای اینترنت سعی کردم بدوزم ولی اصلا نمیدوزد
مدیریت : پاسخ
4 3
با سلام دوست عزیز. چرخ خیاطی دستی اگر اصل باشد و با کیفیت باشد، به راحتی دوخت را انجام می دهد. احتمالا چرخ خیاطی خریداری شده توسط شما اصل نیست و از کیفیت پایینی بر خوردار است.
آ وا : چرخ خیاطی
5 1
با سلام چرخ من نمیدوزه اصله با خرید اینترنتی خریدمش نمیدونم چه مشکلی داره میشه راهنمایم کنید
مدیریت : پاسخ
2 2
سلام دوست عزیز. تنظیمات دوخت آن را چک کنید. در صورت برخورد مجدد با مشکل، با کارشناسان ما در فروشگاه چرخ خیاطی تماس بگیرید.
نگار : چرخ خیاطی
1 2
سلام این چرخ خیاطی می تواند کارسر دوز را انجام دهد
مدیریت : پاسخ
3 2
با سلام دوست عزیز. خیر این چرخ خیاطی تنها برای دوخت های معمولی است.
نگار : چرخ خیاطی
4 0
سلام قیمت این چرخ خیاطی چند است
مدیریت : پاسخ
2 3
با سلام دوست عزیز. این مدل چرخ خیاطی را ما برای فروش نداریم.
امیر : چرخ خیاطی
8 1
با سلام ، هفته گذشته یک عدد ازاین چرخ خریدم ، ولی اصلا نمیدوزه!!! نمیدونم چیکار کنم؟؟؟؟ خواهشا راهنماییم کنید خیلط ممنون
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()