مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است
چرخ خیاطی

روش نخ کردن سوزن چرخ خیاطی

امتیاز کاربران :
2 / 10
از 4 کاربر

روش نخ کردن سوزن چرخ خیاطی

نخ کردن سوزن در تمام انواع چرخ خیاطی از جمله چرخ خیاطی سردوز ، چرخ خیاطی صنعتی و چرخ خیاطی خانگی اولین مرحله برای شروع کار با چرخ خیاطی است. برای این کار ابتدا مطمئن شوید که ماسوره که در زیر سوزن در داخل چرخ خیاطی قرار دارد، دارای نخ باشد. در غیر این صورت ابتدا سوزن را جدا کرده، ماسوره را خارج کنید آن را پر کرده سپس در جای خود در داخل ماکو قرار دهید البته توجه داشته باشید که قبل از قرار دادن ماسوره در داخل ماکو مقداری از نخ دور ماسوره را باز کرده و از ماکو عبور دهید. و سوزن را مجددا به جای خود وصل کنید. در هنگام خرید چرخ خیاطی دفترچه راهنما نیز ارائه می شود. در داخل دفترچه راهنما معمولا روش نخ کردن سوزن در چرخ خیاطی نیز نشان داده شده است. برای نخ کردن سوزن در چرخ خیاطی باید مراحل زیر را طی کنید. 

  1. قرقره را بر روی میله مخصوص در بالای چرخ خیاطی قرار دهید، سپس نخ را از قسمت بالایی مشخص (با استفاده از راهنمای موجود) در چرخ خیاطی عبور دهید. در برخی از انواع چرخ خیاطی مسیر عبور نخ با رسم شکل در چرخ خیاطی مشخص شده است.
  2. نخ را به سمت پایین بکشید. جهت فلش ها را دنبال کنید. نخ را از قسمت پایین صفحه کشش عبور دهید و سپس آن را به سمت بالا بکشید. با این کار نخ شبیه به یک “u” کشیده می شود.
  3. نخ را از منفذ موجود دراهرم بالا عبور دهید. پس از تکمیل شکل "U"، نخ را از سوراخ اهرم بالا عبور دهید و سپس آن را به سمت پایین و محل سوزن پایین بیاورید.اهرم قطعه فلزی است که در قسمت بالایی چرخ خیاطی چسبیده است. این قطعه فلزی یک سوراخ در نزدیکی بالای خود دارد که نخ باید از آن عبور کند. تکمیل این فرآیند یک حرف "S"  بزرگ و کشیده با نخ ایجاد می کند.
  4. سوزن را نخ کنید. نخ را در پایین و در مقابل سوزن قرار دهید. سپس آن را از منفذ موجود در قسمت پایین سوزن عبور دهید. در نهایت نخ را از زیر پایه دوخت عبور دهید.
  5. نخ ماسوره را بیرون بکشید. در حالت عادی نخ ماسوره در زیر چرخ خیاطی پنهان است. برای خارج کردن آن، چرخ دستی را به سمت راست چرخ خیاطی بچرخانید. چند بار این کار را انجام دهید تا نخ ماسوره خارج شود. آن را گرفته و به سمت خارج بکشید تا مقداری از نخ خارج شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()