مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است
چرخ خیاطی

6 مشکل رایج در چرخ خیاطی

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

پس از خرید چرخ خیاطی ، ممکن است به دلایل مختلف شما به مشکلاتی در زمینه کار با دستگاه مواجه شوید. خوشبختانه، بسیاری از مشکلات دوخت می تواند حل و یا پیش گیری شوند. علاوه بر این، بسیاری از مشکلات دیگر ممکن است به آسانی با کمی تغییر روش توسط خیاط حل شود. در هنگام خرید چرخ خیاطی ، معمولا یک دفترچه راهنما نیز ارائه می شود. به کمک کتابچه راهنما و همراه با نکات زیر، بسیاری از شایع ترین مشکلات دوخت توسط انواع چرخ خیاطی چرخ خیاطی سردوز ، چرخ خیاطی خانگی ، چرخ خیاطی صنعتی می توانند حل شوند.

1.    کار نکردن چرخ خیاطی

عدم کار کرد چرخ خیاطی ممکن است به چند دلیل اتفاق بیافتد. این دلایل عبارتند از: اشکال در نحوه نخ شدن چرخ خیاطی، ایجاد مشکل در سوزن چرخ خیاطی و یا قرار نگرفتن صحیح پارچه در قسمت مورد نظر و یا جمع شدن آن. برای حل این اشکال باید این عوامل را تصحیح کرد.

2.      پاره شدن نخ

پاره شدن نخ در هنگام دوخت به عواملی چون کیفیت نخ، طرز نخ شدن چرخ خیاطی و قرقره بستگی دارد. هنگام خیاطی باید اطمینان حاصل کنیم که نخ دارای استحکام کافی باشد، چرخ خیاطی به درستی نخ شود و قرقره سالم باشد.

3.      دوخت ناقص

دوخت ناقص در چرخ خیاطی معمولا و غالبا به دلیل سوزن نامناسب و کج است. برای رفع این مشکل فقط کافی است سوزن را عوض کنید.

4.      شکستن سوزن

سوزن یکی از راحت ترین قسمت های چرخ خیاطی برای عوض کردن است. سوزن ممکن است به دلایل زیادی از جمله فشار وارد کردن به پارچه، وجود یک پین زیر آن و ... بشکند. توجه داشته باشید که برای پارچه های چرمی و کتان زبر سوزن های مخصوص وجود دارد.

5.     ایجاد صداهای غیر معمول

اگر چرخ خیاطی شما صداهای غیر معمولی منتشر می کند مانند ضربه زدن و یا کوبیدن به این معنی است که چرخ خیاطی نیاز به تعمیر و نگه داری دارد. در صورت استفاده مداوم از چرخ خیاطی پرزهایی داخل چرخ خیاطی جمع می شود که لازم است با استفاده از قلمو آنها را از بین برد. علاوه بر این چرخ خیاطی باید هر چند مدت یکبار روغن زنی شود. تعمیر و نگهداری مداوم از چرخ خیاطی عمر آن را افزایش می دهد.

6.      ایجاد دوخت نا مناسب

دوخت نا مناسب ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد. برای مثال اگر دوخت ایجاد شده بر روی پارچه باعث ایجاد یک سوراخ بزرگ شود به این معنی است که سوزن مورد استفاده، مناسب این نوع پارچه نیست و برای آن بزرگ است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()