مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است
چرخ خیاطی

انواع مختلف چرخ خیاطی

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

چرخ خیاطی دارای انواع و اقسام مختلفی از جمله چرخ خیاطی صنعتی ، چرخ خیاطی خانگی ، چرخ خیاطی سردوز و چرخ خیاطی میان دوز  است. از زمان پیدایش آنها تا به امروز چرخ خیاطی نیز همگام با تکنولوژی پیشرفت کرده است. در این مقاله انواع مختلف چرخ خیاطی ها را با ویژگی های آنها برای شما کاربران عزیز شرح می دهیم. اگر قصد خرید چرخ خیاطی را دارید، این مقاله را تا آخر مطالعه نمایید. در پست های بعدی در مورد قیمت چرخ خیاطی نیز صحبت خواهیم کرد.

 

ردیف

 

انواع

 

توضیحات

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

چرخ خیاطی مکانیکی

 

مدل های قدیمی تر چرخ خیاطی دارای یک دسته برای به حرکت در آوردن چرخ خیاطی به صورت دستی، یک سیستم چرخ دنده و یک پدال پا بوده اند. این چرخ خیاطی قادر به دوخت مستقیم و زیگزاگ بود. برخی از مدل های چرخ خیاطی نیز می توانند با اضافه کردن چند دندانه دوخت طرح های تزئینی را انجام دهند. این چرخ خیاطی ها در مناطقی که تامین برق مشکل است، هنوز نیز مورد استفاده هستند.

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

چرخ خیاطی الکتریکی

در دهه 1970، تابلوهای مدار الکترونیکی در چرخ خیاطی الکتریکی گنجانیده شد. این ویژگی امکان کنترل سرعت بدون به خطر انداختن قدرت و بهبود سوزن و کنترل قرقره را به خیاطان داد. این چرخ خیاطی ها دارای محدودیت در انتخاب کوک هستند و هنوز هم عده ای از این نوع چرخ خیاطی برای ایجاد طراحی استفاده می کنند.

 

 

 

 

3

 

 

 

 

چرخ خیاطی کامپیوتری

 

چرخ خیاطی های مجهز به تراشه های کامپیوتری دیگر نیازی به cam برای ایجاد الگو ندارند. این نوع چرخ خیاطی ها دارای مجموعه دوخت گسترده و کارآمد هستند. انتخاب یک الگوی دوخت، به طور خودکار موقعیت سوزن و کشش نخ را تنظیم می کند. این چرخ خیاطی دارای ظرفیت تکرار یک الگوی تعیین شده است، مانند دوخت جادکمه، چندین بار.

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

چرخ خیاطی کامپیوتری با قابلیت اتصال

علاقه مندان دوخت که مایل به توسعه ظرفیت طراحی چرخ خیاطی خود هستند، بهتر است چرخ خیاطی کامپیوتری را انتخاب کنند که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد. این سیستم باز، چرخ خیاطی های قابل ارتقا به کاربران این امکان را می دهد که برای استفاده از طرح های خارج از مجموعه موجود در چرخ خیاطی، به کامپیوترهای خانگی متصل شوند.

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

چرخ خیاطی سردوز (serger)

چرخ خیاطی سردوز، برای دوخت کناره های پارچه به منظور جلوگیری از بیرون زدگی نخ استفاده می شود. چرخ خیاطی سردوز باید به عنوان یک لوازم جانبی برای چرخ خیاطی در نظر گرفته شود، زیرا به طور منظم نمی تواند جایگزین چرخ خیاطی باشد.

 

 

 

6

 

 

 

چرخ خیاطی صنعتی

چرخ خیاطی های صنعتی فقط محدود به دوخت مستقیم و زیگزاگ هستند. چرخ خیاطی صنعتی قادر به ایجاد جا دکمه و دوخت های تزیینی نیستند، اما بسیار سریع هستند. با استفاده از چرخ خیاطی صنعتی، خیاطی دقیق و محصول نهایی حرفه ای خواهد بود.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()