مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است
چرخ خیاطی

سرویس چرخ خیاطی در خانه

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

تعمیر چرخ خیاطی بدون نیاز به متخصص

چرخ خیاطی از جمله دستگاه هایی است که می توان اکثر مشکلات آن را در خانه و بدون نیاز به تخصص خاص برطرف کرد. البته باید در زمیان خرید چرخ خیاطی ، علاوه بر قیمت چرخ خیاطی ، به کیفیت دستگاه نیز توجه نمایید تا عمر چرخ خیاطی افزایش پیدا کند. در بیشتر مواقع، تنها با کمی تجزیه تحلیل می توان مشکل ایجاد شده در چرخ خیاطی را رفع کرد. در این بخش قصد داریم راه هایی را به منظور سرویس چرخ خیاطی در منزل و بدون نیاز به متخصص برای شما کاربران عزیز شرح دهیم.

مشکل ماسوره

ایجاد دوخت های شل، ممکن است به دلیل این باشد که ماسوره به خوبی پیچیده نشده است بنابراین در صورت بروز این مشکل بهتره ماسوره در چرخ خیاطی را بررسی کنید. با استفاده از یک برس نرم، شکاف های بین ماکو و سایر قسمت های چرخ خیاطی را پاک کنید.

چرخ دستی

مطمئن شوید که چرخ دستی در چرخ خیاطی سفت باشد. زیرا در صورت سست بودن امکان ایجاد دوخت های شل و سست وجود دارد. بنابراین هر چند مدت یکبار آن را بررسی کنید. علاوه بر این تنظیم نبودن کشش نخ نیز می تواند موجب پاره شدن نخ شود.

سوزن

سوزن در چرخ خیاطی آخرین قسمتی است که نیاز به بررسی دارد. اما این بدین معنی نیست که بی اهمیت است. بلکه سوزن در چرخ خیاطی تاثیر به سزایی در نوع دوخت دارد. توصیه می شود هر زمان که احساس کردید مشکل دوخت چرخ خیاطی از سوزن است، با استفاده از یک پارچه تمیز اقدام به پاک کردن سوزن نمایید.

علاوه بر این ها هر چند مدت یکبار اقدام به تمیز کردن و روغن زدن چرخ خیاطی نمایید. این کار موجب کاهش نیاز به تعمیر تخصصی چرخ خیاطی و همچنین افزایش کارایی چرخ خیاطی می شود.

ارسال نظر

سپیده : پاره شدن نخ هنگام دوختن
12 7
خسته نباشی باید چه کار کنم
مدیریت : پاسخ
10 7
با سلام دوست عزیز.علت پاره شدن نخ چرخ خیاطی در هنگام دوخت متعدد است. به طور کلی در هنگام بروز این مشکل باید کشش نخ، کیفیت نخ، سوزن چرخ خیاطی و ماسوره را بررسی کنید. به طور مفصل در مقاله "آشنایی با عیوب دوخت توسط چرخ خیاطی" راجع به این مشکل در چرخ خیاطی توضیح داده شده است.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()