مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است
چرخ خیاطی

معرفی قسمت های مختلف چرخ خیاطی

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

معرفی قسمت های مختلف چرخ خیاطی


چرخ خیاطی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که در هنگام خرید چرخ خیاطی باید آنها را مورد بررسی قرار دهید. علاوه بر این برخی از قسمت های پیشرفته در دستگاه بر روی قیمت چرخ خیاطی اثر می گذارند. در این پست به معرفی قسمت های مختلف چرخ خیاطی می پردازیم.

کلید خاموش روشن چرخ خیاطی. ممکن است این کار به نظر احمقانه برسد، اما یافتن محل کلید پاور، مهم ترین مرحله است. در انواع مختلف چرخ خیاطی این کلید در بخش های متفاوتی قرار دارد، اما به طور معمول در سمت راست بدنه است.

دکمه پاور

محل قرار گرفتن قرقره. این محل یک میله کوچک پلاستیکی و یا فلزی است که در بالای چرخ خیاطی قرار گرته است، و قرقره نخ را نگه می دارد.

spool pin

قسمت های هدایت نخ. قسمت های عبور نخ ، نخ را از قرقره در بالای چرخ خیاطی به سمت دکمه پرکننده ماسوره هدایت می کند. این یک قطعه فلزی هندسی است که در بالای چرخ خیاطی در سمت چپ میله قرار گرفته است.

thread guide

ماسوره پر کن. در سمت راست پین قرقره در بالای چرخ خیاطی یک قطعه پلاستیکی و یا فلزی کوچک دیگری در کنار یک دکمه افقی کوچک قرار دارد. این دکمه ماسوره پر کن و نگهدارنده آن است.

bobbin winder

دکمه های تنظیم دوخت. این دکمه ها در قسمت های های مختلف بسته به نوع چرخ خیاطی شما قرار گرفته اند. این دکمه ها نوع دوخت شما، طول کوک، و جهت کوک (به جلو و یا عقب) را تعیین می کنند. به منظور تعیین عملکرد هر دکمهف دفترچه راهنمای چرخ خیاطی خود را بررسی کنید.

adjustment button

اهرم بالابرنده نخ. زمانی که برای نخ کردن چرخ خیاطی خود آماده هستید، ابتدا نخ را از قسمت بالای چرخ خیاطی سپس از اهرم بالابرنده عبور دهید. این یک اهرم (با دو شیار) است که در سمت چپ مقابل چرخ خیاطی قرار دارد. معمولا اعداد و فلش هایی در کنار به منظور آموزش صحیح عبور نخ از آن چاپ شده است.

take-up lever

صفحه مدرج کشش. یک چرخ کوچک مدرج در نزدیکی اهرم بالابرنده است که کشش نخ را هنگام دوخت کنترل می کند. اگر کشش زیاد باشد سوزن به سمت راست کشیده می شود.اگر کشش بیش از حد شل باشد، نخ در زیر پارچه به صورت حلقه می شود.

tension dial

پیچ نگه دارنده سوزن. این یک قطعه فلزی است که در هنگام دوخت سوزن را نگه می دارد. این قطعه در زیر بازوی چرخ خیاطی قرار گرفته است، شبیه به یک میخ بزرگ، و در سمت راست سوزن واقع شده است.

needle clamp screw

پایه دوخت. یک پیوست فلزی در زیر پیچ تنظیم سوزن است که شبیه به یک اسکی کوچک است. در هنگام دوخت، این قطعه پارچه را در محل مورد نظر هدایت می کند.

presser foot

اهرم پایه دوخت. اهرم پایه دوخت را پیدا کنید و عمل بالا و پایین بردن پایه را تمرین کنید. این اهرم ممکن است در قسمت راست و یا پشت اجزا سوزن قرار گرفته باشد. برای تنظیم پایه دوخت از این اهرم استفاده کنید.

presser foot lever

صفحه سوزن. صفحه سوزن یک صفحه نقره ای درست در زیر سوزن است.

needle plate

feed dog. این قطعه یک راهنمای کوچک فلزی در زیر پایه دوخت و روی صفحه سوزن است که هنگام دوخت پارچه را به حرکت در می آورد.

feed dog

ماسوره و ماکو. ماسوره یک قرقره کوچکی از نخ است که در زیر چرخ خیاطی قرار گرفته است، و نخ زیرین دوخت را تامین می کند. ماسوره در ماکو قرار می گیرد و به واسطه آن در چرخ خیاطی تنظیم می شود.

bobbin

ارسال نظر

زهرا : عشق
10 9
عالی بود
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()