مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است
چرخ خیاطی

رفع مشکل جمع شدن نخ در چرخ خیاطی

امتیاز کاربران :
5 / 10
از 3 کاربر

یکی از مشکلات رایج در چرخ خیاطی جمع شدن نخ است. که ممکن است گره های نخ بر روی پارچه و یا در حالت بدتر در داخل چرخ خیاطی جمع شده و شما مجبور هستید برای خارج کردن آنها و رفع این مشکل صفحه سوزن را خارج کنید. این مشکل ممکن است در وسط کار خیاطی اتفاق بیفتد و خیاط را ناراحت کند.

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی باید قبل از دوخت بررسی هایی بر روی چرخ خیاطی خود انجام دهید. در اینجا به نمونه ای از آنها اشاره کرده ایم:

 در ابتدا قبل از شرع دوخت اطمینان حاصل کنید که قرقره و ماکو به درستی در محل خود تنظیم شده باشند. در غیر این صورت باعث پیچ خوردگی نخ خواهند شد. در وحله دوم شروع به دوخت قسمت کوچکی از لبه پارچه کنید و مطمئن شوید دوخت به درستی و بدون هیچ وقفه ای انجام می شود. اگر هنگام دوخت به اندازه کافی پارچه در زیر سوزن نباشد، نخ داخل قرقره به هم می ریزد و باعث پیچیدگی و در نهایت ایجاد گره می شود.

گاهی اوقات سوزن لبه های کناری پارچه را به سمت پایین چرخ خیاطی فشار می دهد و باعث ایجاد یک مشکل بزرگ می شود به همین دلیل است که اکثر خیاطان بعد از پایان دوخت یک ردیف، یک دوخت معکوس نیز در انتهای لبه پارچه ایجاد می کنند. این کار را معمولا در پایان هر ردیف به اندازه چند میلی متر انجام می دهند (سپس نخ را قطع می کنند و هیچ سوراخی بر روی پارچه باقی نمی ماند). از طرف دیگر اگر شما ابتدا نخ را جدا کرده و سپس اقدام به دوخت لبه پارچه کنید، ممکن است نخ در هم بپیچد و گره بخورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چرخ خیاطی ، خرید چرخ خیاطی و اطلاع از قیمت چرخ خیاطی  با ما در ارتباط یاشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()